A A A K K K
для людей із порушенням зору
Чечельницька громада
Вінницька область, Гайсинський район

Увага! Громадські обговорення!

Дата: 01.09.2021 14:17
Кількість переглядів: 720

Увага! Громадські обговорення!

(На підставі рішення 13 сесії Чечельницької селищної ради 8 скликання від 31 серпня 2021 року №304 « Про проведення громадських обговорень (у формі громадських слухань))

1. Найменування організатора громадського обговорення –  Чечельницька селищна рада.

2. Мета: врахування думки жителів Чечельницької селищної територіальної громади щодо реорганізації шляхом ліквідації та приєднання Бондурівського ЗЗСО, Каташинського ЗЗСО до Жабокрицького ЗЗСО та перепрофілювання його в Жабокрицьку гімназію з дошкільною установою; Бритавського ЗЗСО, Лузького ЗЗСО та приєднання до Вербського ЗЗСО , перепрофілювання його у гімназію; перепрофілювання Чечельницького ЗЗСО №2 у гімназію;  Поповогребельського ЗЗСО пониження у ступені.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації.

3. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій,ліцеїв забезпечують селищні ради.

4. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення відповідного рішення засновника.

Згідно з Конституцією України (ст. 143):

«Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26):

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом.

 На території Чечельницької селищної територіальної громади функціонує 10 закладів загальної середньої освіти, у яких навчається     школярів:1228 школярів:

-Чечельницький ЗЗСО№1- 467 уч.

-Чечельницький ЗЗСО№2- 245 уч.

-Вербський ЗЗСО- 135 уч.

-Поповогребельський ЗЗСО- 82 уч.

-Лузький ЗЗСО- 47 уч.

-Бритавскький ЗЗСО- 34 уч.

-Бондурівський ЗЗСО- 56 уч.

-Каташинський ЗЗСО- 44 уч.

-Рогізківський ЗЗСО- 65 уч.

-Жабокрицький ЗЗСО- 53 уч.

(Див.додатки 1,2 таблиць «Наповнюваність учнями шкіл і класів у 2021 -2022 н.р.», «Фінансування»)

Головне у закладі освіти – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні. На жаль, з кожним роком у нашій громаді, як і в Україні зокрема, зменшується народжуваність,  відповідно  зменшується кількість учнів, особливо 10-11 класів. У 2020/2021н.р. у ЗЗСО навчається   в середньому   9  учнів у класі.   Утримувати три заклади освіти ІІІ ступеня у громаді недоцільно. Чечельницький ЗЗСО №1 має потужність – 600 місць.   Це у майбутньому може бути ліцей, якому не вистачає сьогодні кількості 10 і 11 класів. Тому буде раціонально об’єднати учнів цих класів у Чечельницькому ЗЗСО №1, який поступово модернізується і приміщення якого відповідає типовій школі.

   Особливої гостроти набуває демографічна ситуація у сільській місцевості,що тяжіє до різкого скорочення контингенту учнів закладів загальної середньої освіти.Із кількістю учнів менше 50 їх збільшується. Середня наповнюваність закладів загальної середньої освіти становить 30% проектної потужності. Так, Бритавський ЗЗСО використовує лише 20% своєї проектної потужності; Лузький ЗЗСО, Каташинський ЗЗСО, Бондурівський ЗЗСО–30% своєї проектної потужності. Рогізківський ЗЗСО, Поповогребельський ЗЗСО – майже або на третину. У цих закладах загальної середньої освіти збільшуються класи з індивідуальною формою навчання, а це з наповнюваністю менше 5 учнів. Сьогодні таких класів – 13. На одного педагога в середньому припадає – 6 учнів; у малокомплектних закладах освіти – 3.8 учнів. Початкова школа тут можлива лише з класами-комплектами.

  Утримання класів з низькою наповнюваністю учнів призводить до необхідності утримання додаткових педагогічних ставок та штатних одиниць, що не сприяє ефективному використанню бюджетних коштів. Такі школи є не конкурентоспроможними і не можуть формувати якісну мережу освіти, позбавляючи дітей доступу до якісної освіти. Витрати на одного учня у рік сягає: Каташинський ЗЗСО  74,1тис. гр.; Бондурівський ЗЗСО – 57.2 тис. гр..; Бритавський ЗЗСО -69,7 тис. гр..; Лузький ЗЗСО -62,3 тис. гр.. У порівнянні: Чечельницький ЗЗСО№1 – 23,0 тис.гр. Останній недофінансовується через витрати на попередні, які у 2-3 рази перевищують нормативні витрати. У малокомплектних школах багато не всі предмети читають фахівці, є педагоги, які не мають відповідної вищої освіти, що унеможливлює доступ дітей до якісної освіти. Учні позбавлені можливості розвитку всіх видів компентностей та доступу до модернізації.

Запрошуємо Вас долучитися до громадського обговорення щодо реорганізації вищезазначених закладів освіти.

Формат проведення громадського обговорення: пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: вул. Героїв Майдану, 37 (відділ освіти, молоді та спорту Чечельницької селищної ради ).  Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі вищевказаних ЗЗСО громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективами відповідних ЗЗСО (дата. місце, час повідомлятимуться додатково).

До участі в обговоренні запрошуються мешканці Чечельницької селищної територіальної громади. Обговорення триватимуть протягом року.

6. Місцезнаходження та адреса електронної пошти chechelosvita@ukr.net , номер телефону організатора громадського обговорення - 0976884914, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:   

7. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Роєнко Любов Омелянівна – спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Чечельницької селищної ради.

8. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті відділу  освіти,  молоді та спорту Чечельницької селищної ради.

 

Наповнюваність учнями закладів загальної середньої освіти у 2021-2022 н.р.

Чечельницької селищної територіальної громади

Видатки на утримання закладів освіти на 1 навчальний рік

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь