Соціальна допомога від ООН: як не стати жертвою шахраїв

Дата: 03.08.2022 15:21

Що більше добрих людей, які готові допомагати, то більше шахраїв, які хочуть на цьому нажитися. Інформація про те, що пенсіонери з усіх регіонів України можуть подати заявку на допомогу від ООН, активізувала не лише заявників, а й шахраїв.

Українці масово кинулись подавати заявки на допомогу від міжнародних організацій.

Пенсіонерам обіцяють виплати у сумі 2200 грн від ООН упродовж трьох місяців. Відтак перед банківськими відділеннями утворились черги. Літні люди здебільшого не знають, що таке ІBAN номер та де його взяти, тому в кращому разі йдуть до банку і просять допомогти з реєстрацією.

Однак все частіше потрапляють на гачок спритників, які під виглядом заявки на міжнародну допомогу, намагаються заволодіти даними про банківські рахунки.

Подати заявку на виплати від міжнародних організацій потрібно на сайті  «єДопомога» і далі діяти відповідно до інструкцій. Заявку можуть подавати українці, які належать до категорії вразливих осіб.

Пенсіонерам почали надходити повідомлення про виплати у смс та месенджерах з посиланням, за яким можна подати заявку. І якщо людина справді вводить дані за своєї картки з неї зникають кошти.

«Зараз у «Telegram»-каналах шириться інформація про виплати для українців від усіх: ООН, ЄС, «ПриватБанку», «Дії», та навіть НАТО. Шахраї пропонують клієнтам перейти за посиланням на фішинговий сайт і пройти опитування (заповнити персональні дані та дані банківських карток) для отримання допомоги. Ніколи не переходьте за такими посиланнями! Ви втратите свої гроші.

Нагадуємо, що фішингові сайти можуть бути двійниками справжніх сайтів.

Тому краще не переходити за посиланням, а шукати той же сайт «єДопомога» через пошукову систему або додаток.

Щодо допомоги від міжнародних організацій, то для її отримання потрібен лише номер рахунку у міжнародному форматі (ІBAN).

Для українських рахунків він починається з букв UA та містить 27 цифр. Для цього не треба відкривати окремий рахунок. Дізнатись ІBAN свого пенсійного рахунку можна через додаток («Приват24», «Ощад24») чи в особистому кабінеті на сайті банку.

Номер картки, термін її дії та CVV-код, паролі від онлайн-банкінгу та PIN-коди за жодних обставин нікому повідомляти не можна.

Відділ праці, соціального захисту та охорони здоров’я населення Чечельницької селищної ради