ДОПОВНЕНО ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ФАКТУ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ОДНИМ ІЗ БАТЬКІВ…

Дата: 08.03.2023 09:37

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2023 року № 191 «Про внесення зміни до пункту 3 - 2 Порядку виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 року № 209 «Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї» доповнено перелік документів, необхідних для підтвердження факту виховання дітей одним із батьків, зокрема, абзац сьомий п. 3-2 Порядку викладено в такій редакції:

«у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу — один із документів, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків є:

- копія рішення суду із зазначенням місця проживання дитини з одним із батьків після розірвання шлюбу;

- витяг з реєстру територіальної громади, що підтверджує відомості про місце проживання заявника та дитини, у паперовій або електронній формі;-

- копія судового наказу/рішення суду про стягнення аліментів, у якому зазначено місце проживання дитини;

- копія висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України;

- копія акта обстеження умов проживання, виданого службою у справах дітей;

- копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

- копія рішення суду про позбавлення батька чи матері батьківських прав, визнання батька (матері) недієздатним (недієздатною), безвісти відсутнім (відсутньою);

- копія свідоцтва про смерть батька чи матері;

- копія свідоцтва про народження дитини — у разі внесення до актового запису цивільного стану змін у зв’язку з усиновленням такої дитини)».

Отже, для того, щоб підтвердити факт виховання дітей одним із батьків у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу, для оформлення посвідчення батьків багатодітної сім’ї та посвідчення дитини з багатодітної сім’ї заявнику необхідно буде до заяви додати посадовій особі структурного підрозділу/виконавчого органу або адміністратору центру надання адміністративних послуг копію акта обстеження умов проживання, виданого СЛУЖБОЮ У СПРАВАХ ДІТЕЙ.