"Люди витримали - не витримав бетон" - це найбільш влучна фраза про 242 дні героїчної оборони аеропорту

Дата: 20.01.2019 07:18

20 січня відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту. У цей день три роки тому впали стіни Донецького аеропорту. Кіборги героїчно захищали стратегічний об’єкт 242 дні. За цей час 200 українських бійців загинули, ще півтисячі отримали поранення. Тільки з 18 по 21 січня 2015 року в Донецькому аеропорту загинуло 58 бійців.

19-20 січня бойовики підірвали колони, які тримали бетонні перекриття аеропорту. 53 воїни залишилися під завалами терміналу. 242 дні тримали оборону ДАПу бійці "Правого сектора", 3-ого окремого полку спеціального призначення (Кіровоград), полку "Дніпро-1", 93-ї механізованої бригади (Дніпропетровська область), 79-тої аеромобільної бригади (Миколаїв), 95-ї аеромобільної бригади (Житомир), 28-ї окремої механізованої бригади (Одеська область) та 17-тої окремої танкової бригади (Кривий Ріг).