Безготівкові розрахунки

Дата: 29.04.2021 13:45

Безготівкові розрахунки

Чи потрібно фізичній особі — підприємцю другої та третьої груп у разі перевищення у календарному році доходу понад 1 млн. грн. застосовувати РРО, якщо розрахунки за продані товари/послуги здійснюються лише шляхом перерахування грошових коштів з банківського рахунку платника на банківський рахунок фізичної особи — підприємця?

Пунктом 296.10 ст. 296 ПКУ встановлено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

першої групи;

другої – четвертої груп (фізичні особи — підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. грн. У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Враховуючи викладене, фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку другої та третьої груп, які в календарному році перевищили обсяг доходу 1 млн. грн., зобов’язані з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО.

Втім, у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) у безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки РРО не застосовується.