Україну з Молдовою з’єднає міст Ямпіль-Косеуць - збудує його Автострада
Україну з Молдовою з’єднає міст Ямпіль-Косеуць - збудує його Автострада
Група компаній «Автострада» сьогодні виграла тендер на масштабний проєкт програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».
3 мільярди 386 мільйонів гривень - така вартість робіт.
Новий міст - один із найбільш масштабних проєктів в області на 2021 рік.
Яким буде міст?
Довжина - 1309 метрів, а максимальна висота опор сягне 40 метрів, це на 10 метрів вище стандартної 9-поверхівки. Проєктна пропускна спроможність мосту становитиме 5000 автівок на добу.
Для його будівництва знадобиться 9 000 тон високоякісних металевих конструкцій та більше 16 000 м³ монолітного залізобетону.
Ямпільський міст через Дністер стане продовженням автошляху Р-08 "Немирів-Ямпіль", 116 км якого Автострада відновлює прямо зараз, та частиною транспортного коридору між двома країнами.
Новий міст буде споруджений на околицях прикордонного міста Ямпіль з української сторони та неподалік молдавського села Косеуць.
Під'їздом до нього з української сторони стане автошлях Т-02-02 "Могилів-Подільський-Ямпіль-Бершадь-Умань". Власне, і цю дорогу вже відновила Автострада.
З іншої сторони кордону він примкне до молдавської траси М2 "Кишинів-Сорока".
За належного фінансування будівництво мостового переходу планують завершити до кінця 2022 року.
Що очікуємо?
Те, про що 12 січня йшлося на зустрічі президентів України та Молдови - будівництво автомобільної магістралі, яка з'єднає столиці двох держав, а також нового транскордонного мосту через Дністер.
Йдеться і про скорочення сполучення Бухарест (Румунія) - Таллінн (Естонія) на 530 км(!), якщо його спрямувати через Молдову, Україну, Білорусь, Литву та Латвію через мостове сполучення «Ямпіль - Косеуць».
Один з проєктів стосується розвитку дорожньої інфраструктури на трасі "Кишинів - Сорока - Ямпіль - Київ".
Він дозволить створити найшвидший маршрут із центрального регіону України в країни Центральної і Південно-Східної Європи.
Президент України Володимир Зеленський назвав цей задум "амбіційною ідеєю".
Це все реально: підвищення безпеки користування дорогами, зменшення негативного впливу дорожньо-транспортного комплексу на навколишнє середовище та покращення міжнародного іміджу.
І головне - це сприятиме формуванню найкоротшого шляху (економія 400 км) від центральних та східних областей України до країн Європи та Азії.