Щорічно 9 листопада українці відзначають День української писемності та мови
Щорічно 9 листопада українці відзначають
День української писемності та мови
День встановлений указом Президента України 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій – в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Нестор Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем. Автор житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського; традиційно вважається одним з авторів «Повісті временних літ». Саме Нестор увів історію Русі в річище всесвітньої історії.
Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців, за різними оцінками, від 40 до 45 млн осіб, більшість з яких живе в Україні.
Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Україна завдяки збереженню мови вистояла на тернистому шляху до становлення сильної самостійної держави.
Слово єднає українців, формуючи спільноту людей, готових відстоювати ідентичність і самобутність.
Наше слово передається з уст в уста, протистоїть ворожій пропаганді та століттями захищає національні цінності. Воно (слово) сприяє об’єднанню людей, готових відстоювати незалежність держави, обороняти та розбудовувати її задля благополуччя майбутніх поколінь.
У цей день маємо нагоду вшанувати силу та красу українського Слова, його незламність, милозвучність і сучасність.
Щороку в День української писемності та мови українці зі всього світу беруть участь у загальнонаціональній акції – написання Всеукраїнського диктанту, щоб відчути причетність до спільноти однодумців, зробити внесок у популяризацію рідної мови та перевірити власну грамотність.
День української писемності та мови відзначали у всіх закладах загальної середньої освіти Чечельницької селищної територіальної громади. Були проведені різноманітні заходи:
-
Конкурс дипломатів «Мова – душа народу»;
-
Вікторина «Ми знаємо українську мову»;
-
Тематичні виставки у всіх закладах загальної середньої освіти;
-
Сюжетні композиції вихованців гуртка "Оригамі" Чечельницького БДЮТ;
-
Разом з учням Всеукраїнський диктант національної єдності писали і педагоги.