Щорічно 9 листопада українці відзначають День української писемності та мови

Дата: 10.11.2021 14:01

Щорічно 9 листопада українці відзначають

День української писемності та мови

День встановлений указом Президента України 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій – в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Нестор Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем. Автор житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського; традиційно вважається одним з авторів «Повісті временних літ». Саме Нестор увів історію Русі в річище всесвітньої історії.

Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців, за різними оцінками, від 40 до 45 млн осіб, більшість з яких живе в Україні.

Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Україна завдяки збереженню мови вистояла на тернистому шляху до становлення сильної самостійної держави.

Слово єднає українців, формуючи спільноту людей, готових відстоювати ідентичність і самобутність.

Наше слово передається з уст в уста, протистоїть ворожій пропаганді та століттями захищає національні цінності.  Воно (слово) сприяє об’єднанню людей, готових відстоювати незалежність держави, обороняти та розбудовувати її задля благополуччя майбутніх поколінь.

У цей день маємо нагоду вшанувати силу та красу українського Слова, його незламність, милозвучність і сучасність.

Щороку в День української писемності та мови українці зі всього світу беруть участь у загальнонаціональній акції – написання Всеукраїнського диктанту, щоб відчути причетність до спільноти однодумців, зробити внесок у популяризацію рідної мови та перевірити власну грамотність.

День української писемності та мови відзначали у всіх закладах загальної середньої освіти Чечельницької селищної територіальної громади.  Були  проведені різноманітні заходи:

• Конкурс дипломатів «Мова – душа народу»;

• Вікторина «Ми знаємо українську мову»;

• Тематичні виставки у всіх закладах  загальної середньої освіти;

• Сюжетні композиції вихованців гуртка "Оригамі" Чечельницького БДЮТ;

• Разом з учням Всеукраїнський диктант національної єдності писали і педагоги.