Чечельницька громада
Вінницька область, Гайсинський район

В період з 25 листопада по 16 грудня в Україні діє акція "16 днів проти насильства"

Дата: 03.12.2021 11:53
Кількість переглядів: 545

Фото без опису

В період з 25 листопада по 16 грудня в Україні діє акція "16 днів проти насильства"

Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію “16 днів проти насильства”.

 Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

Щорічна акція “16 днів проти насильства” (25 листопада – 10 грудня) ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року, тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку:

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.

Таким чином,  майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.

Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчить про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук в громадах та владних структурах  оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

Основні завдання акції “16 днів проти насильства”:

- привернути увагу громадськості до актуальної проблеми подолання насильства в сім’ї;

- активізувати  партнерський рух державних органів щодо попередження насильства та захисту прав жінок в Україні;

- сприяти утвердженню ненасильницької ідеології в Чечельницькій  територіальній громаді та в українському суспільстві в цілому.

  Службою у справах дітей Чечельницької селищної ради в рамках акції проведено:

-              круглий стіл «16 днів проти насильства», участь в якому прийняли суб’єкти взаємодії в діяльності щодо попередження насильства в сім’ї:начальник служби у справах дітей Чечельницької селищної ради – Стрельчук Лариса Петрівна, спеціаліст служби у справах дітей Чечельницької селищної ради – Бунич Галина Вячеславівна,  начальник відділу соціальної роботи Чечельницького КЗ « Центр надання соціальних послуг» - Лисенко Катерина Миколаївна, представники Ольгопільської громади: начальник служби у справах дітей - Мазур Людмила Володимирівна та спеціаліст служби – Задверняк Тетяна Анатоліївна, головний юрист відділу  « Чечельницьке бюро правової допомоги» - Гончар Володимир Васильович, інспектор відділу освіти , молоді та спорту – Схабовська Людмила Іванівна, представники Гайсинської райдержадміністрації: головний спеціаліст служби у справах дітей – Шумило Аліна Петрівна, головний спеціаліст – П’яніщук  Олеся Володимирівна, юрист – Никитюк Наталія Тимофіївна, завідувач сектору ЗМІ та зв’язків з громадськістю апарату Чечельницької селищної ради – Атаманенко Олег Петрович.

-              вуличну акцію «Стоп насильству над жінками»;

-              презентацію буклетів соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства.

Протягом акції розповсюджено  інформаційно-просвітницькі матеріали.

 


Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь