«16 днів проти насильства»

Дата: 21.12.2021 10:57

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться. Мета акціїпривернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити йогоСаме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства».

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

До Всеукраїнської  акції «16 днів проти насильства» долучились  педагогічні працівники та вихованці Чечельницького будинку дитячої та юнацької творчості. В рамках Акції було організовано та проведено:

• виставка малюнків «СТОП насильству!» (Ярославська Т.П.);

• виховна година до дня людей з особливими потребами «Всі рівні» (Токарчук О.І.);

• збір коштів лідерами учнівського самоврядування Чечельницької ТГ для Вови Авдєєва в сумі 15115гнр. (Ситник С.М.);

• участь в обласному конкурсі «Великі права маленької дитини» (Ярославська Т.П.);

• виховний захід «У долині прав» (Гарник А.А.);

• флешмоб «Свої права ти добре знай, їх вивчай і пам’ятай» (Ситник С.М.).

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, підкреслюючи   порушення прав людини.

Отож, пам’ятаймо про свої права і не забуваймо про свої обов’язки!!!