Чечельницька громада
Вінницька область, Гайсинський район

Забезпечення відновним лікуванням на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів застрахованих осіб

Дата: 13.01.2022 15:07
Кількість переглядів: 228

Фото без опису

Забезпечення відновним лікуванням на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів застрахованих осіб

 

Ця соціальна послуга передбачена ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та ЗУ «Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я» та Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Порядок), затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року №39 (зі змінами та доповненнями).

Держава передбачає кошти на зміцнення здоров’я нашого населення. Безкоштовно кожна застрахована особа після стаціонарного лікування може пройти медичну реабілітацію до 24 днів у санаторно-курортному закладі. Потреба в медичній реабілітації визначається висновком ЛКК закладу охорони здоров’я, де застрахована особа перебуває на стаціонарному лікуванні. Направлення на реабілітацію має бути сформоване до закриття лікарняного. Після закриття це зробити неможливо. Далі заклад охорони здоров’я повідомляє відділення Фонду про таку потребу і всю наступну організаційну роботу проводить представник Фонду.

Направлення пацієнтів на реабілітацію за кошти Фонду – це, насамперед, можливість для хворих, які перенесли важке захворювання, до прикладу: ускладнення після COVID-19, продовжити лікування на базі санаторно-курортних закладів, якнайкраще відновитись, упередити можливі загострення та інвалідизацію.

Застраховані особи – це офіційно працевлаштовані, в тому числі і ФОПи, із заробітної плати якого сплачується єдиний соціальний внесок у Пенсійний Фонд.

Вартість реабілітаційного лікування відшкодовується за кошти Фонду соціального страхування України, а також продовжується лікарняний листок та надається допомога по тимчасовій непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу і у зворотному напрямку). Виняток – на період відновного лікування дитини у супроводі матері/батька (застрахованої особи) у санаторно-курортному закладі видача лікарняного не передбачена (потрібно брати відпустку).

Особа, що направляється на реабілітаційне лікування, санаторій вибирає самостійно відповідно до оприлюдненого Переліку (Перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги із реабілітаційного лікування) на вебпорталі Фонду www.fssu.com.ua відповідно до профілів медичної реабілітації.

Ця соціальна послуга є повноцінним продовженням стаціонарного лікування, сприяє якнайшвидшому відновленню здоров'я, поверненню до праці, уникненню випадків інвалідності.

 

Одним з напрямків соціального забезпечення, яке 100% реалізовується за кошти Фонду соціального страхування України є

Медична реабілітація дітей застрахованих осіб відповідно до профілів:

- підгострий період опіків;

- підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях;

- цукровий діабет;

- підгострий період після оперативного втручання на органах зору.

Медична реабілітація (відновне лікування) – вид медичної допомоги, що включає систему лікувальних заходів, які спрямовані на відновлення порушених чи втрачених функцій організму, виявлення та активізацію його компенсаторних можливостей, профілактику ускладнень та рецидивів захворювання.

 

Дитина в супроводі матері/батька (застрахованої особи) направляється на термін до 24 днів до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за вибором застрахованої особи відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії (далі – ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває дитина на стаціонарному лікуванні.

Після надання висновку ЛКК заклад охорони здоров’я інформує орган Фонду про потребу дитини застрахованої особи (з урахуванням медичних показань та протипоказань) в подальшому лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу із зазначенням профілю.

Представник Фонду прибуває в заклад охорони здоров’я та разом із застрахованою особою заповнює заяву про забезпечення реабілітаційним лікуванням. Застрахованій особі надається перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації, які відповідають кваліфікаційним вимогам для надання послуг з реабілітаційного лікування за профілем його хвороби, та пропонується обрати відповідний санаторій. Далі Фонд узгоджує із санаторієм, обраним застрахованою особою, можливість прийому на реабілітаційне лікування та дату заїзду. Після чого укладається тристоронній договір – між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом.

Перелік профілів та санаторно-курортних закладів:

М’язово-скелетна реабілітація (підгострий період опіків):

- ДП «Клінічний санаторій «Авангард» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Вінницька обл., м. Немирів

Кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру) т.ч. ускладнення після Covid-19!!!):

- ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», Харківська обл.

- ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Херсонська обл., м. Скадовськ

- ДП «Санаторій «Славутич» імені Б.В. Пашковського» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Дніпропетровська обл., Верхньодніпровський р-н, м. Верхньодніпровськ

Кардіо-пульмонарна реабілітація (цукровий діабет):

- Клінічний санаторій «Бердянськ» ПрАТ «Приазовкурорт»

- ТОВ Санаторій «Курорт Орлівщина» Дніпропетровська обл., Новомосковський р-н, с. Орлівщина

- ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Харківська обл.

- ДП «Санаторій «Моршинкурорт» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Львівська обл., м. Моршин

- ДП «Санаторій для дітей з батьками «Скадовськ» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Херсонська обл., м. Скадовськ

- ДП «Санаторій «Сонячне Закарпаття» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Закарпатська обл., Свалявський р-н, с. Поляна

- Санаторій «Алмаз» ТОВ «Українська готельна група» Львівська обл., м. Трускавець

- ТОВ «Санаторій «Поляна» Закарпатська обл., Свалявський р-н, с. Поляна

Реабілітація після оперативних втручань на органах зору (підгострий період після оперативного втручання на органах зору):

- ДП «Клінічний санаторій «Авангард» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» Вінницька обл., м. Немирів

- ТОВ «Санаторій «Барвінок» офтальмологічний санаторій» Тернопільська обл., Зборівський р-н, с. Мшанець

 

Отримати консультацію щодо можливості пройти відновне лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів за кошти ФССУ застраховані особи можуть за телефонами:   (04352)  2-21-07.

Також до відповідальних осіб за телефонами вище можуть звертатись лікуючі лікарі, чиї пацієнти потребують продовження стаціонарного лікування на базі санаторно-курортних закладів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь