Шукаємо патронатних вихователів

Дата: 08.04.2022 14:32

У теперішніх реаліях створення патронатних родин надзвичайно важливе.

Зараз до Вінницької області приїздить чимало вимушених переселенців. Бувають ситуації, коли люди приїжджають з сусідськими дітьми, бо їхні батьки загубилися. Патронатна сім’я може взяти на тимчасове проживання дітей, які залишились без батьківського піклування. Загалом, законодавство передбачає на це три місяці, але органи місцевого самоврядування мають право збільшити цей термін.

За цей час служба у справах дітей зможе розібратися в ситуації, що сталася з дитиною, відшукати батьків чи найближчих родичів або надати офіційний статус дитині. Це дозволить вирішити її подальшу долю - всиновлення чи влаштування у прийомну родину.

Патронатне виховання - це ще одна можливість тимчасового влаштування дитини до сімейних форм виховання, надана державою для того, щоб дитина була в сім’ї, оточена любов'ю і в цей непростий, і у мирний час.

Інформуємо, що у час війни, відповідно до законодавства, призупинено механізм всиновлення, але є можливість влаштування дітей у прийомні чи патронатні сім’ї. Те ж саме стосується й опікунства.

КЗ "Центр надання соціальних послуг" Чечельницької селищної ради