Фантазійний світ петриківського візерунку

Дата: 29.06.2022 14:27

До Дня Конституції України в бібліотеці відбувся майстер-клас мисткині петриківського розпису Галини Іванівни Рябоконь.

Петриківський розпис – надзвичайно цікавий феномен української традиційної культури, що зародився у с.Петриківка на Дніпропетровщині. Побутові речі з візерунками в стилі петриківського розпису збереглися ще з XVII століття. У 2012 році Міністерство культури України визначило петриківський розпис об’єктом нематеріальної культурної спадщини України, а 2013 року це народне мистецтво було внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Петриківський розпис має певні унікальні особливості, які вирізняють його з-поміж інших технік малювання, як от: квітка-цибулька, надзвичайно тонкі лінії – “опушування”, які роблять пензликом з котячої шерсті, а також розпис передбачає малювання елементів пальцями.

Сьогодні петриківський розпис підкорив серця багатьох українців. У різних куточках України можна не тільки побачити елементи оздоби, виконані у цій техніці, але й навчитись створювати таку красу самотужки.

Тож співробітники та читачі бібліотеки, шануючи рідні традиції, спробували створити свої перші візерунки у стилі петриківського розпису.
Це прекрасний майстер-клас, адже дітки змогли доторкнутися до витоків декоративного мистецтва України!
В процесі малювання юні патріоти читали вірші, співали гімн січових стрільців - «Ой у лузі червона калина»!
І з-під дитячого пензля народилися фантастичні пишні грона червоної калини!

За 2 години роботи в бібліотеці - діти отримали задоволення, завершену роботу та зробили внесок у відродження й популяризацію Петриківки своєю участю в майстер-класі.

Це була гарна можливість надихнутися творчою атмосферою, створити малюнок та долучитися до краси українського мистецтва!

Дякуємо Галині Іванівні за плекання української народної культури та прагнення поділитися цією красою з дітками.

На початку заходу всі присутні долучилися до інформаційної хвилини «Я і Конституція», яку провела Ольга Володимирівна Картоєва.