З 11 липня в Україні заборонять курити електронні сигарети у громадських місцях

Дата: 05.07.2022 16:27

Для подолання тютюнової епідемії та захисту дітей та молоді від залучення до куріння Верховна Рада України ухвалили антитютюновий Закон №1978-ІХ.

Перша норма, яка набуває чинності вже 11 липня цього року — це заборона куріння пристроїв для нагрівання тютюну у визначених місцях ( заклади ресторанного господарства, школи, лікарні, університети, офісні та державні будівлі та ін.) на рівні із сигаретами, електронними сигаретами та кальянами.

Наступними набудуть чинності норми, які заборонять рекламу електронних сигарет та пристроїв для нагрівання тютюну та продаж сигарет та рідин до е-сигарет з ароматизаторами.

За порушення норм цього закону передбачені штрафи:

— Продаж IQOS/glo та електронних сигарет неповнолітнім — 1020 гривень штрафу (10 200 гривень штрафу за повторне порушення).

— Куріння електронних сигарет, IQOS/glo, кальянів у громадських місцях — 1000 гривень (10 000 гривень за повторне порушення).

— Куріння у кафе, барах, ресторанах (для власників закладів) — 3000 гривень (15 000 гривень за повторне порушення).