Підготовка до опалювального сезону та збір урожаю – ключові питання урядової селекторної наради

Дата: 04.08.2022 09:52

3 серпня Начальник ОВА Сергій Борзов взяв участь у селекторній нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Основне питання порядку денного - підготовка до опалювального сезону та збір урожаю.

В Україні та в Європі усі розуміють: росія буде продовжувати енергетичну війну. Готуємося до будь-яких сценаріїв проходження осінньо-зимового періоду.

За інформацією Міненерго, на сьогодні на складах ТЕС і ТЕЦ уже забезпечено 1,83 млн тонн вугілля від запланованих 2,5 млн тонн. Також у сховищах наразі зберігається понад 12 млрд кубів газу. Як повідомили в Мінрегіоні, плановий показник готовності об’єктів до опалювального сезону на 1 серпня становить 60%.

Прогнози збору врожаю цьогоріч покращилися з 60 млн тонн до 65-67 млн тонн.

«На Вінниччині практично завершили збирання ранньої групи зернових культур - 95 %площ.

Намолочено майже 1,7 млн. тонн зерна, зокрема - 1,3 млн. тонн пшениці», - зазначив очільник області. .

Середня урожайність ранньої групи - 44,0 ц/га (на 9 ц/га менше минулорічної, але на рівні середньої урожайності за останні 5 років).

Озимий ріпак зібрано на 82% площ, (середня урожайність - 29,0 ц/га, на 4,3 ц/га менше ніж у минулому році).

Зі свого боку держава продовжує працювати над збільшенням експортних можливостей та програмами доступного кредитування. Вже цього тижня перші заявники отримають гранти на розвиток садівництва, теплиць, на розвиток переробки.