Ситуація на ринку праці

Дата: 18.08.2022 11:32

Служба зайнятості з початку повномасштабного вторгнення продовжує надавати інформацію ЗМІ щодо поточної ситуації на ринку праці. Сьогодні до нас завітав французький телеканал BFM TV, представники якого готують репортаж про роботу служби з внутрішньо переміщеними особами. Директорка Державного центру зайнятості Юлия Жовтяк розповіла про сервіси та діючі урядові програми для ВПО.

Загалом, з 1 березня по 16 серпня 2022 року, до Державної служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулися 52 тис. ВПО, з них 80% отримали статус безробітного.

Більшість переміщених осіб змушені були змінювати професію на більш затребувану на ринку праці, тому служба зайнятості допомагає здобути нові навички.

Понад 6 тис. роботодавців скористалися програмою компенсації витрат на оплату праці ВПО. За цією програмою вже працевлаштовано понад 10 тис. наших громадян, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Активно впроваджується програма надання мікрогрантів, до якої також активно залучаються ВПО. Основною умовою є створення нових робочих місць. Загалом вже надійшло більше 7,5 тисяч заявок від українців. 70% заявників уже мають досвід підприємницької діяльності, 10% тільки починають свій шлях у бізнесі. Наразі прийнято майже 800 позитивних рішень, що дозволить створити більше 2 тис. нових робочих місць.

Максимальний розмір гранту становить 250 тис. грн за умови створення двох або більше нових робочих місць.

Прийом заявок по цій програмі триватиме до 12 грудня 2022 року.

Подати заявку можна на порталі Дія: https://is.gd/KT7RoW.

#роботазброяперемога

#економікадругийфронт