Чечельницький сектор Управління Державноі міграційної служби України у Вінницькій області інформує...

Дата: 30.09.2022 09:53

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України #152 від 07.05.2014 року  оформлення паспорта  громадянина України для виїзду за кордон здійснюється особам, які досягли 16-річного віку -на підставі заяви-анкети, поданої  особисто. Особам, які не досягли 16-річного віку оформлення здійснюється на підставі заяви-анкети одного з батьків.

Тобто, законодавством України не передбачено оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон по довіреності.

• Відбитки пальців під час оформлення.

Не варто хвилюватися, якщо Ви потрапили в той малий відсоток громадян, в яких взагалі неможливо отримати відцифрований відбиток пальців.

Біометричними данними в паспорті є не лише відбитки пальців. До біометрії  також відносяться скан фотозображення та підпис особи, тому сам документ вважатиметься біометричним навіть за відсутності відбитків пальців.

Що стосується процедури перетину кордону з безвізовим паспортом, то звірка відбитків пальців не входить в обов'язковий протокол. Це може статися якщо виникають сумніви в приналежності паспорта або його дійсності.