Рятувальники відділу забезпечення заході пожежно профілактичної роботи у Гайсинському районі нагадують громадянам правила безпечного обігріву помешкань!

Дата: 24.10.2022 13:22

У період похолодання та із початком опалювального сезону, зазвичай, різко зростає кількість пожеж у помешканнях громадян. До нещастя призводить необережне використання електрообігрівачів та опалювальних печей, їхня несправність, перевантаження електромереж, тощо. Вогонь забирає людські життя, завдає значних матеріальних збитків та призводить до непоправного. Причиною ж таких сумних наслідків, перш за все, є нехтування населенням правил пожежної безпеки, тому що у більшості випадків пожежі трапляються з вини самих громадян. Адже підготовка котлів, печей, димоходів, а також обігрівачів до безпечної роботи це - обов’язок самих мешканців будинків.

Тож, аби запобігти виникненню пожеж у період коливання температури повітря, варто неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки:

до початку опалювального сезону необхідно подбати про стан джерела обігріву: слід вчасно очистити димоходи та печі від сажі, перевірити піч на наявність тріщин, тощо;

біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

печі та інші опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки (відступки) від горючих конструкцій;

не слід застосовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;

не можна розташовувати прилади обігріву безпосередньо під розеткою, а також на шляхах евакуації людей;

не варто вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;

не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу та інших матеріалів;

не залишайте ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку;

не паліть у ліжку.

Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню!

Провідний фахівець ВЗЗ ППР

У Гайсинському районі ЦЗД