НАВЧАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ ТА ПСИХОЛОГІВ, ЯКІ НАДАВАТИМУТЬ У ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ ПІДТРИМКУ СІМ’ЯМ ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

Дата: 08.11.2022 16:35

На виконання Наказу Вінницької обласної військової адміністрації від 21.06.2022 «Про посилення соціальної підтримки та допомоги сім’ям Захисників та Захисниць України Вінницької області» з 13 жовтня по 08 листопада 2022 року КУ «Чечельницький селищний центр соціальних служб» Чечельницької селищної ради у складі директора Богуша Сергія Володимировича, фахівців із соціальної роботи Радзієвської Кароліни Олегівни, Ситник Наталії Михайлівни та Шепітко Світлани Іллівни прийнято участь у навчанні соціальних працівників та психологів, які надаватимуть у територіальних громадах підтримку сім’ям Захисників та Захисниць України.

До участі у навчанні запрошено працівників закладів, що надають соціальні послуги, та психологів, що працюють у закладах різних галузей (освіти, охорони здоров’я, соціального захисту) із всіх 63-х територіальних громад Вінниччини.

Завданням спільного навчання соціальних працівників та психологів є формування взаємодії та єдиних підходів до роботи з сім’ями в складі робочих груп, які створюються в територіальних громадах області.

Для того, щоб кожен, хто долучається до роботи з сім’ями Захисників та Захисниць, чітко уявляв свою роль і місце у системі взаємодії, заступник директора обласного центру соціальних служб Ольга Слободяник презентувала розроблений на регіональному рівні Порядок дій щодо створення в громаді системи роботи з питань соціальної підтримки та допомоги сім’ям Захисників та Захисниць України.

З метою підготовки учасників навчання до відвідування сімей, начальником відділу підвищення професійних компетенцій працівників надавачів соціальних послуг Інесою Юзьковою представлено основні засади і правила спілкування з отримувачами послуг під час вивчення їх потреб, налагодження контакту та надання підтримки.

Корисну і важливу інформацію щодо особливостей соціальної підтримки Захисників України та членів їх сімей, надала учасникам зустрічі заступник начальника управління у справах ветеранів війни Департаменту соціальної та молодіжної політики обласної військової адміністрації Євгенія Григорук.

Програмою навчальних заходів, розробленою Вінницьким обласним центром соціальних служб за участі навчально-методичного центру психологічної служби системи освіти Вінницької області, передбачено цикл щотижневих семінарів та супервізійних зустрічей для розгляду особливостей роботи з окремими категоріями сімей, опрацювання різних форм та інструментів роботи, обміну досвідом та професійної підтримки.