НЕ ОТРИМУЄТЕ НА ДИТИНУ АЛІМЕНТИ - ЗВЕРНІТЬСЯ ЗА ДЕРЖАВНОЮ ПІДТРИМКОЮ

Дата: 31.01.2023 14:10

Аби не губити нас у стрічці та першими бачити оновлення на актуальні теми, заохочуємо вас вподобати дописи та долучатись до активного обговорення в коментарях/

Утримання дитини є обов’язком її батьків❗️ Далеко не завжди батько (мати) сумлінно ставляться до виконання батьківських обов’язків, що виражається не тільки в небажанні виховувати дитину, а й у відсутності від них фінансової допомоги.

Страждають від цього, в першу чергу, діти.

👍 Держава передбачає можливість виплати таким дітям ТИМЧАСОВОЇ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ ДІТЯМ, БАТЬКИ ЯКИХ УХИЛЯЮТЬСЯ ВІД СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання/перебування їх невідоме.

ПІДСТАВИ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ДОПОМОГИ⁉️

✔️ відомості про одного з батьків (платника аліментів), які внесено до Єдиного реєстру боржників у зв’язку з несплатою ним аліментів;

✔️ один з батьків визнаний в установленому порядку недієздатним або знаходиться на строковій військовій службі;

✔️ один з батьків перебуває під арештом, слідством, в місцях позбавлення волі або на примусовому лікуванні;

✔️ місце проживання (перебування) батька або матері не встановлено.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ДОПОМОГИ⁉️

🟢 Заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсації та пільг;

🟢 Декларація про доходи та майновий стан;

🟢 Довідка про доходи (у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які не може бути отримана за запитом органу соціального захисту населення).

У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням розміру доходів;

🟢 Свідоцтво про народження дитини.

🔔 Крім того, в залежності від підстав, на яких призначається допомога, додатково подаються такі документи:

🔸 копія рішення суду (виконавчого листа) про стягнення аліментів - подається за умови відсутності відомостей про стягнення з одного з батьків аліментів на дитину в Єдиному державному реєстрі судових рішень;

🔸 довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків кримінального провадження;

🔸 довідка про перебування батька (матері) на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі або на строковій військовій службі;

🔸 довідка про визнання другого з батьків недієздатним;

🔸 повідомлення органу внутрішніх справ про те, що місце перебування одного з батьків не встановлено.

КУДИ ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ⁉️

✍️ Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем фактичного проживання.

✍️ Відділ соціального захисту територіальної громади за місцем фактичного проживання.

КОМУ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА⁉️

Допомога призначається на кожну дитину віком до 18 років.

ЯКИЙ ТЕРМІН ПРИЗНАЧЕННЯ ДОПОМОГИ⁉️

Допомога призначається КОЖНІ ШІСТЬ МІСЯЦІВ, починаючи з місяця подачі документів.

В ЯКОМУ РОЗМІРІ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ ДОПОМОГА⁉️

Розмір допомоги залежить від матеріального стану сім’ї ️, в якій виховується дитина.

📍 Допомога надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

📍 Середньомісячний сукупний дохід сім’ї - це обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім’ї, одержаний ними шляхом підсумовування всіх видів доходу, отриманих протягом шести місяців, що становить два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги.

📍 Розмір допомоги не може становити менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

ДО ВІДОМА 🔔

З 1 січня 2023 року прожитковий мінімум становить:

👶 для дітей віком до 6 років – 2272,00 грн

👩 для дітей віком від 6 до 18 років - 2833,00 грн

Зверніть увагу☝️, що прожитковий мінімум щороку змінюється з 1 липня та 1 грудня.

ЯКИЙ ТЕРМІН ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ ДОПОМОГИ⁉️

Рішення про призначення державної допомоги або про відмову в її призначенні приймається 👉 районним/міським органом соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви.

Орган соціального захисту населення протягом 5 днів повідомляє 👉 органу державної виконавчої служби про призначення тимчасової допомоги та дані одного з батьків, який ухиляється від сплати аліментів.

ЗА ЯКИХ УМОВ ДОПОМОГА НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ⁉️

🔴 Допомога не призначається дітям, які перебувають під опікою та піклуванням або на повному державному утриманні.

▪️ Однак, діти, які перебувають на повному державному утриманні, можуть отримати допомогу, якщо під час літніх канікул перебувають вдома.

▪️ Допомога призначається за повні місяці такого перебування на підставі довідки установи (закладу) про те, що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні.

🔴 Якщо відомості про платника аліментів відсутні у Єдиному реєстрі боржників.

🔴 Якщо протягом місяця до заяви не додано всіх необхідних документів.

ОСОБЛИВОСТІ ПРИЗНАЧЕННЯ ДОПОМОГИ⁉️

Право на призначення допомоги втрачається у разі:

🔻 встановлення місця проживання (перебування) одного з батьків і припинення його розшуку органами Національної поліції;

🔻 повідомлення органу державної виконавчої служби про встановлення факту сплати аліментів;

🔻 виявлення обставин, що свідчать про можливість одного з батьків утримувати свою дитину.

😀 Сподіваємось, що інформація корисна. Поширюйте допис для своєї аудиторії з ‼️ обов’язковим посиланням на джерело інформації 👉 Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області.

Дякуємо за тактовність та довіру 🫶

#Нацсоцслужба