ТИМЧАСОВЕ ВЛАШТУВАННЯ ДИТИНИ, ЯКА ЗАЛИШИЛАСЯ БЕЗ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Дата: 08.02.2023 15:31

Аби не губити нас у стрічці та першими бачити оновлення на актуальні теми, заохочуємо вас вподобати дописи та долучатись до активного обговорення в коментарях.

Дитина, залишена без батьківського піклування (дитина, місцезнаходження батьків або інших законних представників якої з’ясовується), може бути тимчасово влаштована ВИКЛЮЧНОв сім’ю громадян України або іноземців, які на законних підставах перебувають на території України.

ХТО ЗАБЕЗПЕЧУЄ ТИМЧАСОВЕ ВЛАШТУВАННЯ

Служба у справах дітей за місцем виявлення дитини

ПЕРІОД ТИМЧАСОВОГО ВЛАШТУВАННЯ

Якщо під час обстеження умов перебування дитини підтвердився факт залишення дитини без батьківського піклування, служба у справах дітей ПРОТЯГОМ ОДНОГО ДНЯ забезпечує тимчасове влаштування такої дитини.

КУДИ ТИМЧАСОВО МОЖЕ БУТИ ВЛАШТОВАНА ДИТИНА

Дитина може бути тимчасово влаштована

В сім’ю родичів, знайомих;

В сім’ю патронатного вихователя;

В притулок для дітей служби у справах дітей;

В центр соціально-психологічної реабілітації дітей;

В центр соціальної підтримки дітей та сімей;

В соціально-реабілітаційний центр (дитяче містечко);

В будинок дитини, дитячий будинок-інтернат системи соціального захисту населення;

Крім того, на період надзвичайного або воєнного стану діти, які залишились без батьківського піклування, можуть бути влаштовані у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу на умовах тимчасового влаштування до сімейних форм виховання.

Дитина, в якої є родичі або інші особи, з якими в неї на момент залишення без батьківського піклування склалися близькі стосунки (сусіди, знайомі) та які бажають залишити її на виховання у своїй сім’ї, може перебувати в їх сім’ї до прийняття рішення про влаштування дитини.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ ОСОБІ, ЯКА ВИЯВИЛА БАЖАННЯ ПРИХИСТИТИ ДИТИНУ, ДО СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ:

заяву;

копію паспорта громадянина України;

письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, що проживають разом із особою, які надали згоду на тимчасове влаштування в її сім’ю дитини, про проживання дитини на одній житловій площі.

АЛГОРИТМ ДІЙ СЛУЖБИ У СПРАВАХ ДІТЕЙ

Здійснює обстеження умов проживання особи, яка бажає влаштувати у свою сім’ю та складає відповідний акт,

Спілкується з дитиною для отримання її згоди на тимчасове влаштування її в сім’ю.

Видає наказ про тимчасове влаштування дитини.

ДО ВІДОМА

Громадяни України, які виявили бажання взяти дитину, яка залишилася без батьківського піклування, на виховання в сім’ю можуть також скористатись чат-ботом «Дитина не сама», перейшовши за посиланням https://t.me/dytyna_ne_sama_bot.

ВАЖЛИВО

Особам, які влаштували до себе дитину, повинні бути готовими до того, що служба у справах дітей зможе у будь-який час відвідати їхню оселю з метою контролю за умовами утримання дитини.