Про важливість запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі
Повномасштабна війна різко змінила контекст, у якому ми боремося з гендерно зумовленим насильством. Зросла кількість жертв насильства: від нього потерпають жінки й чоловіки, хлопчики й дівчатка.
Тому, усім нам потрібно об’єднати зусилля, та ефективно реалізувати положення Стамбульської конвенції, яку ратифікували у час війни.
Сьогодні зустрілися з координаторами саме з питань запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на території територіальних громад, представниками поліції, психологічної допомоги, прокуратури, правової допомоги. Поставили нові завдання та цілі. Є чимало нових викликів з якими потрібно боротися.
Важливо, щоб весь ланцюг - від телефонного дзвінка на гарячу лінію та виїзду Національної поліції до надання психологічної та медичної допомоги працював злагоджено.
Кожна людина, яка постраждала від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, має отримати якісні спеціалізовані послуги, яких потребує та якнайближче до свого місця проживання.
Тому, громади повинні створювати нові спеціалізовані служби підтримки для постраждалих осіб.
Їх має бути значно більше!
Звичайно - відповідно до потреб, але ніхто не може передбачити де це станеться, коли і з ким.
Це наш спільний обовʼязок та відповідальність!
Дякую Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPA Ukraine та Intersos Ukraine за підтримку!