Чечельницька громада
Вінницька область, Гайсинський район

Послуга патронату над дитиною

Дата: 12.06.2023 13:13
Кількість переглядів: 77

Фото без опису

Проста істина, яку знають всі: найкраще середовище для зростання дитини - сім’я, і дитина розглядається в контексті сім’ї.

Але, як бути з тими дітьми, які з певних причин опинились в складних життєвих обставинах,чиї батьки померли, або ж чиї батьки не виконують свої батьківських обов’язків належним чином? Ситуація погіршилась у зв’язку з вторгненням рф на територію України.

В Україні існують чотири форми сімейного виховання (усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) та одна послуга (патронат над дитиною або патронатна сім’я).

Патронатні сім’ї.

Патронатна сім'я - це тимчасова сім’я для дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Саме завдяки такій формі влаштування діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, не потраплятимуть в інтернатні заклади, а перебуватимуть в спеціально підготовленій сім’ї, де про них турбуватимуться та забезпечать догляд і реабілітацію. Патронат над дитиною не передбачає усиновлення чи відриву дитини від рідних батьків. Навпаки, він має на меті вирішення родинних проблем шляхом тимчасової опіки над дитиною.

Термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців

Строк перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя визначає служба у справах дітей з урахуванням обставин надзвичайного або воєнного стану та готує відповідний проект розпорядження голови сільської, селищної, міської ради.

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші 14 років, влаштовуються за їхньої власної згоди та згоди патронатних вихователів

Також до сім’ї патронатного вихователя за необхідності та за згодою патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які не є рідними братами та сестрами або такими, що виховувались в одній сім’ї. При цьому враховуються наявні житлові умови та згода патронатного вихователя, а чисельність влаштованих дітей, які не є членами однієї сім’ї, не може перевищувати п’яти осіб.

Що потрібно для того щоб стати патронатним вихователем?

Кандидатом у патронатні вихователі може бути особа, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також має:

ü повнолітнього члена сім’ї (чоловік або дружина, син чи донька, інший член сім’ї) чи повнолітню особу, які проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі, готові бути добровільним помічником кандидата у патронатні вихователі та разом з ним пройти навчання і надавати допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною, влаштованою до сім’ї патронатного вихователя (далі - добровільний помічник);

ü належні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання, у тому числі наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей.

Кандидатом у патронатні вихователі не можуть бути особи, які:

ü виховують власних дітей віком до чотирьох років, дитину з інвалідністю, яка має обмеження життєдіяльності;

ü є опікуном, піклувальником, прийомним батьком/матір’ю чи батьком/матір’ю-вихователем;

ü обмежені у дієздатності;

ü визнані недієздатними;

ü позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

ü перебувають на обліку сімей/осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах;

ü стосовно яких було прийнято рішення органу опіки та піклування або суду про відібрання дитини;

ü перебувають під слідством;

ü були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями), патронатними вихователями дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу), або договір про патронат над дитиною було розірвано з їх вини;

ü перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;

ü зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;

ü страждають на хвороби, перелік яких затверджений МОЗ;

ü були засуджені за кримінальні правопорушення

ü перебувають на профілактичному обліку в органах Національної поліції;;

ü за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду.

Також кандидатами у патронатні вихователі не можуть бути особи, члени сім’ї яких проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі та мають обмеження дієздатності.

Особа, яка виявила бажання стати кандидатом у патронатні вихователі, подає до служби у справах дітей за місцем свого фактичного проживання:

1) заяву про намір стати патронатним вихователем;

2) заяву про згоду на влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя від усіх членів сім’ї, а також осіб, які фактично проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі, в тому числі біологічних дітей, якщо вони досягли такого віку та розвитку, що можуть її висловити;

3) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі, добровільного помічника та осіб, які фактично проживають разом з ним;

4) довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством, кандидата у патронатні вихователі та членів сім’ї, які досягли 14-річного віку і проживають разом з ним;

5) копії таких документів:

паспортів кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника або за технічної можливості електронні копії паспорта громадянина України, а також інформації про місце проживання (за наявності;

паспорта іноземця або посвідки на постійне проживання;

свідоцтва про шлюб або інший документ, що підтверджує родинні стосунки або сімейні відносини кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника;

документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Виплати

Патронатна сім’я – це не благодійна місія, а цілком професійна справа, важлива і непроста робота, якій навчають і за яку платять. Держава гарантує соціальну допомогу на утримання влаштованої під патронатом дитини обсягом 2,5 прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку на місяць (3,5 прожиткових мінімуми при влаштуванні дитини з інвалідністю).

З 01 січня 2023 року. —

для дітей до 6 років 2272*2,5=5680 грн,

для дітей віком від 6 до 18 років — 2833*2,5=7082,50 грн)

У разі коли дитині виплачується призначена в установленому порядку стипендія, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між 2,5 прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, для дітей з інвалідністю - 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку та розміром стипендії за попередній повний місяць на момент влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя.

У разі перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя неповний місяць соціальна допомога та грошове забезпечення виплачуються пропорційно кількості календарних днів перебування дитини під патронатом.

Передбачене і грошове забезпечення за надану послугу в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб. 2684* 5 = 13420грн. При влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%. Також держава гарантує сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Чужих дітей не буває. На жаль, обділені діти, відчуваючи свою неповноцінність і безззахисність, часто зневіряються у справедливості суспільства та сенсі подальшого життя. Тому ми, дорослі, зі свого боку маємо докласти максимум зусиль для того, щоб не допустити втрати віри, любові та надії у дітей, яким не пощастило з біологічними батьками.

Якщо бажаєте стати патронатними вихователями звертайтеся за детальнішою інформацією до працівників комунальної установи

«Чечельницький селищний центр соціальних служб»

за адресою: смт. Чечельник вулиця Героїв Майдану,31,(4-й поверх адмінбудівлі) тел.: 0976023410.

Ми з задоволенням надамо детальну інформацію і допоможемо Вам здійснити такий благородний вчинок.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь