Психосоціальна підтримка населення – невід‘ємна частина сьогодення України

Дата: 23.06.2023 15:31

Минулого року начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов - голова Вінницької ОДА підписав наказ, яким в області започатковано систему соціальної підтримки та допомоги сім’ям захисників і захисниць Вінницької області.

Ключовою складовою системи стала психологічна підтримка цих родин.

З перших днів війни кожна громада здобула колосальний досвід роботи, спрямованої на соціальну підтримку тих, хто найбільше постраждав – внутрішньо переміщених осіб.

Сьогодні підтримки потребують не лише внутрішньо переміщені сім’ї та особи, а й населення нашої області - родини захисників та захисниць України, ветеранів, учасників бойових дій!

На рівні держави ведеться активна робота щодо створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яку ініціювала перша леді Олена Зеленська.

Відповідна робота повинна бути і на рівні територіальних громад.

Від утворення неформального об‘єднання психологів до впровадження заходів психо-соціальної підтримки населення.

На жаль, у майже 50% громад досі не введена посада психолога.

Голови громад та їх заступники відіграють тут ключову роль: не лише керівну, але й координаційну!

Тому саме від вас залежить, чи надаватимуться якісні соціально- психологічні послуги місцевим жителям.

Захисники і захисниці після перемоги повернуться в громаду. І якщо органи місцевого самоврядування почнуть відбудовувати систему лише тоді, це буде критично запізно. Саме до того моменту кожен фахівець має усвідомлювати свою роль, які послуги та як вони надаються!

Психосоціальна підтримка населення має бути доступна кожному і кожній, хто її потребує!

Міністерство соціальної політики України

Ти як?

Вінницька обласна державна адміністрація

Вінницький обласний центр соціальних служб