Якісне харчування – здорові діти!

Дата: 22.09.2023 13:14

Ініціаторкою кардинальних зрушень в організації харчування дітей у навчальних закладах виступила Перша леді Олена Зеленська. Саме завдяки її пильній увазі до цього питання ми вже маємо в області відчутні якісні зміни.

У кожній справі такого масштабу - успіх і кінцевий результат залежить від спільної роботи.

Бо попри все – наші діти вчаться, а вчителі навчають. І наше завдання – підтримати цю відвойовану освіту. Саме на цьому акцентувала у відеозверненні до учасників форуму Перша Леді.

Нагадаю, що на рівні Кабміну затверджено зміни до діючих нормативних документів.

Що стосується кухарів.

На базі Державного професійно-технічного навчального закладу «Вінницьке вище професійне училище сфери послуг» готуватимуть кваліфікованих робітників із професій «Кухар».

Звісно – це важливий крок, але задля успішного системного реформування шкільного харчування маємо врахувати ще немало чинників.

На форумі обговорили Стратегію реформування системи шкільного харчування на період 2023-2027 рр.

Вона включає:

оновлення матеріально-технічної бази харчоблоків закладів освіти;

індивідуальне визначення найбільш ефективного для кожного закладу способу організації харчування (самостійно, кейтеринг чи аутсорсинг);

визначення моделі організації харчування (базова, опорна, фабрика-кухня);

навчання та мотивація кухарів.

Попри виклики, пов’язані з війною, формулюємо чітке бачення алгоритму дій на місцевому рівні, аби реформа системи шкільного харчування була успішно впроваджена у кожній громаді регіону.

Працюємо на результат!

Олена Зеленська