Аграрії Вінниччини продовжують збирати сільськогосподарські культури

Дата: 09.10.2023 10:52

Як повідомили у Департаменті агропромислового розвитку ОВА, в області на 60 відсотках площ зібрано зернові та зернобобові культури. Намолочено 2,7 млн. тонн зерна. Середня урожайність становить 57,9 ц/га.

Зокрема, на Вінниччині завершено збирання гречки при середній урожайності 18 ц/га, що вище минулорічної на 3,2 ц/га.

Аграрії регіону також зібрали кукурудзу на зерно на 11% площ, які підлягають збиранню. Середня урожайність – 76,1 ц/га. Між іншим, у 2022 році урожайність кукурудзи на зерно становила 56,4 ц/га.

З технічних культур продовжується збір соняшнику, сої та цукрових буряків.

Соняшник зібрано на 47% площ при урожайності 30,0 ц/га (у 2022 році – 22,9 ц/га).

Сою – на 85% площ при урожайності 25,6 ц/га. У 2022 році урожайність становила 19,2 ц/га.

Також в області викопали цукрові буряки на 30 тис. га., що становить 54% площ, які підлягають збиранню, накопано – 1,4 млн. тонн при урожайності 464,5 ц/га (2022 рік – 487,4 ц/га).

Між іншим, цукрові заводи Вінниччини переробили 702 тис. тонн цукросировини, тож вироблено 100 тис. тонн цукру.