Епідситуація на Вінниччині щодо захворюваності на вірусний гепатит А

Дата: 25.10.2023 10:20

Про епідситуацію в області щодо захворюваності населення на вірусний гепатит А розповіла в.о. генерального директора Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Валентина Зайцева.

За її словами, на Вінниччині уже підтверджено більше 90 випадків захворювання на вірусний гепатит А, 16 з них – у дітей.

«Під час епідеміологічного розслідування щодо поширення хвороби було відібрано 115 проб води з різних джерел: криниць громадського користування, централізованого водогону, акваматів тощо. При лабораторному дослідженні збудника хвороби у пробах не виявлено», - зазначає Валентина Зайцева.

Гепатит А – це захворювання, яке передається через забруднені харчі та воду. Вірус може зберігатися у воді та навколишньому середовищі протягом тривалого часу. Симптоми гепатиту А можуть бути важкими, включаючи загальну слабкість, підвищення температури, втрату апетиту, діарею, блювоту, а також жовтяницю.

Важливо знати, що гепатит А може протікати як безсимптомно, так і видавати себе за інші захворювання, такі як: застуда, грип, гастроентерит тощо.

Профілактика полягає в досить простих, але необхідних кроках.

1. Дотримуйтеся правил особистої гігієни: мийте руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.
  2. Пийте лише кип’ячену воду: кип’ятити слід не менше 10 хв.
  3. Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням.
  4. Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.

Наразі спеціалісти обласного центру контролю та профілактики інфекційних хвороб продовжують перевіряти та досліджувати усі можливі причини спалаху, проводячи забір зразків із осередків захворювання та навколишнього середовища.