Як їздити в умовах туману: рекомендації ДСНС, які врятують життя

Дата: 30.10.2023 14:42

Найбільшу небезпеку для водія, особливо у нічний час, становить туман.

Для утворення туману необхідно кілька умов: насиченість повітря водяними парами, швидке зниження температури (наприклад, увечері) та вміст у повітрі великої кількості завислих та іонізованих частинок. Таким чином, поява туману найбільш ймовірна восени, взимку і на початку весни.

У нашій країні це природне явище спостерігається здебільшого з жовтня до квітня, тому через гіршу видимість у туманні дні водіям слід дотримуватися певних рекомендацій.

Отже, через гіршу видимість у туманні дні водіям рекомендується:

– знизити швидкість руху, користуватися протитуманними фарами та ближнім світлом фар;
 – тримати безпечну дистанцію від інших автомобілей;
 – під час зупинок вмикати аварійну світлову сигналізацію;
 – уникати різких маневрів на дорозі, зокрема, обгону;
 – стежити за чистотою лобового скла та відкривати вікна, щоб скло не запотівало.

Через гіршу видимість у туманні дні водіям слід дотримуватися певних рекомендацій

І ще останнє: під час туману всю увагу необхідно сконцентрувати на дорозі, не відволікаючись на розмови, їжу, куріння тощо. Оскільки дорожні знаки та позначки видно дуже слабо, їх легко не помітити.

Це загрожує не лише помилкою у виборі дороги, а й дорожньо-транспортною пригодою. Тому спостереження за дорогою має бути посилено, у чому велику допомогу може надати пасажир, який сидить поряд із водієм.