Яким буває насильство?

Дата: 29.11.2023 13:52

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Часто прояви насильства асоціюють лише із застосуванням фізичної сили. Однак, воно може мати різні форми та маскуватися під образливі «жарти», постійний контроль, маніпуляції, обмеження або примус людини до певних дій. Законодавство України у сфері протидії домашньому насильству визначає чотири основні форми такого насильства: фізичне, сексуальне, психологічне, економічне.

Варто пам’ятати, що будь-яке насильство, навіть якщо воно не залишає слідів на тілі, є злочином та порушенням прав людини, оскільки може залишити глибокий слід у психіці і психологічному стані.

В Україні працює цілодобова і безкоштовна Гаряча лінія за номером 1547 з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

Життя без насильства можливе й розпочати його ніколи не пізно. Не мовчіть та не зволікайте зі зверненнями по допомогу.