Cучасна та надійна охорона закладів освіти Чечельницької територіальної громади

Дата: 10.04.2024 14:09

У  статті  53 Закону  України  «Про  освіту»  сказано,  що  здобувачі  освіти  мають  право,  зокрема,  на  безпечні  та  нешкідливі  умови  навчання,  утримання  і  праці.  А  статтею  1 Закону  України  «Про  повну  загальну  середню  освіту»  2020 року  визначено  безпечне  освітнє  середовище  як  сукупність  умов  у  закладах  освіти,  унеможливлення заподіяння  учасникам  освітнього  процесу  фізичної,  майнової  та / або  моральної  шкоди.  При  цьому  створювати  в  школі  безпечне  освітнє  середовище,  забезпечувати  дотримання  вимог  щодо  охорони  дитинства,  охорони  праці,  вимог  техніки  безпеки  забезпечує  його  керівник  (ст. 38 зазначеного  Закону).

Згідно  з  наказом  Міністерства  освіти  і  науки  України  «Про  затвердження  Положення  про  організацію  роботи  з  охорони  праці  та  безпеки  життєдіяльності  учасників  освітнього  процесу  в  установах  і  закладах  освіти»,  який  набрав  чинності  у  березні  2018  року,  керівник  закладу  освіти  є  відповідальним  за  створення  безпечних  умов  освітнього  процесу.  А  вчитель,  класовод,  класний  керівник,  вихователь  є  відповідальним  за  збереження  життя  і  здоровя  здобувачів  освіти  під  час  освітнього  процесу.

Виходячи  із  вищевикладеного  у  Чечельницькій  територіальній  громаді  (селищний  голова  Світлана  Палісіка)  разом  із відділом  освіти,  культури,  молоді  та  спорту  (начальник  Любов  Роєнко)  вважають  одним із  першочергових  завдань- посилення  безпеки  закладів  освіти.

У  закладах  освіти  найбільшої  потужності  уже  встановлені  так  звані «тривожні  кнопки»  термінового  виклику  поліції  охорони.

А  у  Чечельницькій  гімназії  встановлено  сигналізацію  та  камери  відеоспостереження.  Цей  заклад  став  одним  із  перших,  який  передано  на  пульт  поліції  охорони- підключення  до  централізованої  охорони.

Моніторингові  дослідження  показали  про  першочергову  необхідність  такого  захисту  саме  цього  закладу.

Засновник  планує  оснащити  всю  без  винятку  спроможну  якісну  мережу  закладів  освіти  охороною  приміщень  тривожними  кнопками,  камерами  чи  сигналізацією.