День пам’яті жертв політичних репресій
Щороку у третю неділю травня в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій, жертв великого і страшного терору – цієї цинічної і жорстокої машини знищення людського життя.
Політичний терор більшовики розпочали з моменту захоплення ними влади. А 1937-1938 рр. увійшли в історію України як роки “Великого терору”. Це масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР з ініціативи його керівництва та особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.Під жорна комуністичних репресій потрапили майже всі верстви українського населення: науковці, політики, військові, священники, представники культури, селянство – загалом усі, в кому сталінський режим вбачав загрозу своєму існуванню.За період Великого терору на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).
Сторінки української історії назавжди закарбували мільйони зламаних доль…Сьогодні ми згадуємо жертв голодоморів, «розстріляне відродження», дисидентів та шістдесятників, постраждалих у ході антирелігійної кампанії, примусово депортованих…З метою гідного вшанування пам’яті жертв політичних репресій у закладах освіти БСР проведені в онлайн-режимі для учнів тематичні лекції та бесіди, за темами: « У світлі воскреслої правди», « Сучасний погляд на причини і наслідки політичних репресій в Україні», « Вони боролись за свободу», ( Іван Дзюба, Петро Григоренко), що висвітлюють боротьбу українців за громадянську і національну свободу. Також в онлайн- режимі для учнів закладів освіти проведені години спілкування історико-краєзнавчого, просвітницького змісту за темами: «Злочин без строку давності», «Трагедія незнищеної волі», «Людські цінності», « Остап Вишня: 10 років заслання», «Як прийшла свобода».Сьогодні і завжди ми повинні пам’ятати видатних митців та літераторів, активних громадських діячів та просто патріотів України, які постраждали внаслідок жорстоких політичних репресій.
Світла їм пам’ять…
Селищний голова Світлана ПАЛІСІКА