Бритавська початкова школа

Назва закладу

Бритавська початкова школа  Чечельницької селищної ради Гайсинського району Вінницької області

24825, Вінницька область, Гайсинський район, с.Бритавка, вулиця Миру, 68.

Форма власності

Комунальна

Мова навчання

Фінансування

Державне

Ліцензія

Сертифікат правомірності проводження освітньої діяльності №000689  з ліцензованим обсягом: початкова освіта-80 учнів; базова освіта-100 учнів,  виданий на підставі Розпорядження Голови Вінницької облдержадміністрації  від 27 березня 2018 року №242

Короткі історичні відомості, рік заснування

Бритавський заклад  загальної  середньої освіти у 2019 році відсвяткував 100-річний ювілей.

З архівних документів , що  знаходилися в місцевій церкві відомо, що в 1864 році в селі була заснована церковно-приходська школа в якій діти навчались грамоти . Школа була розміщена в звичайній селянській хаті і всіх дітей  навчала грамоти одна  вчителька.

У 1896 році  був перший випуск дітей, що закінчили школу.

У 1897 році створено початкову школу -   чотирирічну,  завідувачом якої був Закревський Данило Михайлович. Він керував школою до 1923 року.

У найкращому приміщенні села розташовувалось лісництво та  квартира лісника,  за його згоди та ініціативи місцевої влади, у 1919 році  цей  будинок  було передано під школу.  Він функціонує і зараз і його називають стара школа. Під час румунської окупації в будинку школи був розміщений штаб на госпіталь і тому  при  визволенні села від окупантів будинок школи постраждав, його спалили.  В 1950 році  школу було відбудовано і вона набула статусу  семирічки. Через те, що у навколишніх  селах не було семирічного навчання,  нашу школу відвідували діти із сусідніх сіл. В цей час відкривається при школі майстерня по дереву і металу,  почалось викладання праці на ділянках. У 1964 році було побудоване нове приміщення школи, яке і досі називають «нова школа»  З 1964 року заняття почали проводитись в одну зміну. Заклад набув статусу восьмирічної школи. На даний час Бритавська школа є закладом  загальної  середньої освіти .

Площа закладу, його території

813.3 кв.м складає площа приміщень, території- 0,8 га

Наявність земельної ділянки, площа

Наявна земельна ділянка з фруктовими насадженнями, яка складає 3,7 га