Правила занурення на Водохреща

Дата: 19.01.2020 06:41

19 січня - церковне свято Хрещення Господнього, Богоявлення

Фото без описуВважається, що купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг. Жорстких правил, як треба купатися на Водохреща, немає. Але, як правило, купанням є триразове занурення у воду з головою.
При цьому віруючий хреститься і вимовляє “В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!”. Але не слід забувати, що перш ніж зайти у воду, потрібно підготувати своє тіло — розігріти м’язи. Промовити “Отче наш” і “Богородице Діво”, три рази глибоко вдихнути і сміливо зайти у воду. Перебувати у воді можна не більше пари секунд. У воді треба безперервно енергійно рухатися, наголошує лікар. Коли людина виходить з води, їй потрібно швидко одягнути халат або спортивний костюм.

Кому не можна пірнати в ополонку

• Якщо ви погано себе почуваєте або страждаєте якимось захворюванням, утримайтеся від купання в ополонці.
  • Крім того, в першу чергу, пірнати в ополонку не можна дітям до 6 років. Викид гормонів від занурення в холодну воду може серйозно послабити їх імунітет.
  • Не можна купатися і вагітним. Перепад температур запросто може викликати передчасні перейми і навіть викидень.
  • Не рекомендують загартовуватися людям з гострими захворюваннями, тим, кого мучать захворювання сечовивідних шляхів та гінекологічні запалення.