Чечельницька громада
Вінницька область, Гайсинський район

"Стратегічне управління розвитком громади": на Вінниччині розпочався навчальний цикл для голів громад та фахівців органів місцевого самоврядування.

Дата: 05.10.2021 15:54
Кількість переглядів: 501

Фото без опису

5 жовтня  Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування спільно з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса в рамках V Всеукраїнської школи публічної політики та адміністрування розпочала курс навчань зі стратегічного управління розвитком громади для голів територіальних громад, фахівців відділів і підрозділів місцевих рад. Участь у заході взяв голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

Відкриваючи навчальний цикл, Вячеслав Соколовий зазначив, що в процесі децентралізації влади органи місцевого самоврядування отримали нові повноваження, право розпоряджатися  фінансовими та матеріальними ресурсами, одночасно з великими можливостями з`являються й нові виклики й ризики.

- Ми – на завершальному етапі децентралізації, - підкреслив голова обласної Ради. - Як зробити управління громадою ефективним? Як не помилитися на шляху розвитку та отримати бажаний результат? Як виправдати довіру людей?   Переконаний, необхідно приділити увагу професійному  розвитку  посадових  осіб  місцевого  самоврядування, депутатів місцевих рад. Тобто -  надати їм базові знання, допомогти оволодіти новими вміннями та навичками та здатністю організувати в своїх громадах потужні команди однодумців.

Вячеслав Соколовий також звернув увагу учасників навчань, що громади Вінниччини ухвалюють свої стратегії розвитку, і виконання цих десятирічних планів  потребує   певного  алгоритму  дій в управлінні  матеріальними,  людськими, фінансовими, земельними ресурсами, об’єктами соціальної інфраструктури.

- Головна наша мета - забезпечити потреби наших грoмадян, зробити кожну громаду комфортною для людей, - сказав Вячеслав Соколовий. - Кожний житель має відчувати себе важливим і потрібним!

Тему стратегічного управління розвитком громади учасникам семінару розкрила Тетяна Нагорняк, доктор політичних наук, професор, перший проректор ДонНУ імені Василя Стуса. Експертка проаналізувала стратегії розвитку громад Вінницької області. Вона зауважила, що ці документи мають бути гнучкими, та порадила робити акцент на унікальності кожної громади та її впізнаваності, тобто – на створенні образу громади.

Ганна Середа, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту та поведінкової економіки ДонНУ імені Василя Стуса, розповіла про необхідність створення команди як інструмента реалізації стратегії розвитку громади. Вона деталізувала особливості формування ефективної команди в громаді та роль кожного з її членів у досягненні спільної мети.  

Вячеслав Соколовий подякував науковцям Донецького національного університету імені Василя Стуса за реальну допомогу та за велику просвітницьку роботу, спрямовану на розвиток громад Вінниччини.

Віктор Вікалюк, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування повідомив учасникам заходу, що наступне онлайн-навчання буде присвячене питанням е-врядування та е-демократії. Навчальний цикл завершиться інтерактивними тренінгами на базі ДонНУ імені Василя Стуса.
 


Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь