Чечельницька громада
Вінницька область, Гайсинський район

Служба у справах дітей інформує

Дата: 11.02.2022 10:52
Кількість переглядів: 406

Фото без опису

Служба у справах дітей шукає кандидатів       у батьки

Вихованці дитячих інтернатних закладів мріють, що колись до них завітають дорослі і скажуть: «Збирайся, дитинко, поїдемо додому.  Ми — твої батьки».

Прийомну сім’ю може створити як окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, так і сім’я. Вони можуть взяти на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У дитячому ж будинку сімейного типу спільно проживають з батьками-вихователями та виховуються не менш як 5 дітей цієї категорії. Найбільше ж може бути на вихованні 10 дітей.

Порядки створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу і влаштування в них дітей регулюються відповідними постановами Кабінету Міністрів України.

Якщо Ви відчуваєте бажання розділити любов з дитиною, що залишилися без батьківського піклування, хочете зробити їх життя щасливішим та подарувати сім’ю. Звертайтесь до служби у справах дітей Чечельницької селищної ради з питань усиновлення, опіки, створення прийомної сім’ї , дитячого будинку сімейного типу чи патронатної сім’ї згідно з графіком прийому громадян працівниками служби за адресою: Вінницька область, Гайсинський район, смт.Чечельник, вул. Героїв Майдану, 31.

 

Служба у справах дітей інформує

 

Останнім часом все більша кількість прийомних батьків опікунів/піклувальників звертаються  зі скаргами, що їхні діти – підлітки часто бувають агресивними вдома та в колі однолітків.

  Підлітковий вік пов”язаний  із непропорційним розвитком мозку, фізичними й гормональними змінами, що дезорієнтує підлітків, робить їх невпевненими в собі.

У цей період діти починають переоцінювати свою роль у суспільстві й сім”ї. Загалом ці фактори можуть призвести до спалахів агресії у підлітка, і при цьому він, наймовірніше, не знає, як упоратися зі складними емоціями.

Існує кілька типів причин виникнення агресії в підлітків; сімейні, особистісні, ситуативні. Ось деякі з них.

1.Травматичні події .

Смерть або хвороба близької людини, розлучення батьків, знущання старших братів, сестер або однолітків викликають у підлітків стрес. Останній нерідко спричиняє агресивну поведінку. Також поштовхом до агресії може стати те, що підліток є свідком насилля або конфліктів у сімї.

2. Насилля

Фізичне або емоційне насилля є ще однією причиною агресивної поведінки серед підлітків.

• насилля призводить до того, що підліток відчуває злість і сором;

• почуття сорому не дає підлітку змоги розповісти кому-небудь про насилля, тому воно переростає в агресію.

3. Тиск із боку однолітків

Підлітки прагнуть прийняття в колі однолітків. Вони хочуть стати частиною групи. Якщо цього не відбувається, підліток переживає емоційні страждання та гнів, які, своєю чергою, призводять до агресивної поведінки.

4. Низька самооцінка

Деякі підлітки страждають від низької самооцінки. Вони намагаються компенсувати це за допомогою агресивної поведінки. Найчастіше це відбувається, коли підліток перебуває в колі однолітків.

5. Залежності

Деякі підлітки експериментують із наркотиками й алкоголем. Коли вони починають зловживати цими речовинами або в них розвивається залежність, це може призвести до агресивної поведінки

6. Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) та розлади навчання

Підлітки, котрі страждають на СДУГ, стикаються з низкою соціальних та емоційних труднощів. Такий підліток може здаватися злим і агресивним.

7. Психічні розлади. Деякі підлітки страждають від психічних розладів (біполярного розладу, панічних атак, шизофренії, депресії, посттравматичного розладу), які викликають у підлітків агресивну поведінку

8. Проблеми зі здоров'ям

У деяких випадках до агресивної поведінки підлітків призводять медичні проблеми: пошкодження мозку, епілепсія, розумова відсталість або синдром Туретта. При належному медичному обстеженні можна вилікувати ці захворювання й упоратися з агресією підлітка.

Як упоратися з агресивною поведінкою підлітків.

На щастя, батьки у змозі контролювати агресію підлітків за допомогою таких методів.

• Батьки повинні стежити за своєю поведінкою в сім'ї. Кращий спосіб виховання дітей – єдність їхніх дій.

• Не застосовувати фізичні покарання.

• Виявляти до підлітка більше уваги, любові та ласки.

• Допомагати підлітку знаходити друзів. Заохочувати розвиток позитивних аспектів агресивності, а саме завзятості, активності, ініціативності, перешкоджати її негативним рисам, зокрема ворожості, скутості.

• Пояснювати підлітку наслідки агресивної поведінки.

• Враховувати у вихованні та навчанні особистісні властивості підлітка.

• Надавати підлітку можливість задовольнити потреби в самовираженні й самоствердженні.

• Обмежувати перегляд відеофільмів та комп'ютерних ігор зі сценами насильства.

• Спрямовувати енергію підлітка у правильне русло, наприклад, заняття у спортивних секціях; заохочувати його до участі в культурних заходах.

• Консультації психолога ( індівідуальні та сімейні)

• Домашні правила.

• Поведінковий договір. Ви можете спробувати укласти усну угоду з підлітком. Це змусить його взяти на себе відповідальність за власну поведінку та вчинки:

• Медична допомога Якщо в підлітка діагностовано психічну або неврологічну проблему (наприклад, епілепсію, депресію тощо), правильна медична допомога у змозі знизити рівень агресії

• Техніки розслаблення. Навчіть підлітка розслаблятися, щоб він зміг упоратися зі стресом:

Коли батьки знають можливі причини агресії в підлітків, то їм до снаги визначити початкові ознаки агресії у вашої дитини.. Виявляйте любов і підтримку – це те, що насамперед потрібно підлітку.

 

З питань, які Вас турбують у вихованні дітей звертайтесь до Служби у справах дітей Чечельницької селищної ради за адресою: смт. Чечельник, вул. Героїв Майдану, 31. 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь