Що робить ПСИХОЛОГ?

Дата: 22.02.2022 09:24

Усі ми знаємо, що якщо болить зуб – ми йдемо до стоматолога, поганий зір - до окуліста, серце - до кардіолога. А куди йти якщо болить душа?

Є варіант, звернутись до психолога. Проте існують стереотипи:

- до психологів ходять тільки " психи";

- до психологів ходять тільки слабаки;

- я сам собі психолог або мій друг мені психолог.

У чому ж особливість цієї роботи і чим вона відрізняється від психіатра і психотерапевта?

Психолог - це спеціаліст, який має відповідну освіту і працює зі здоровими людьми, котрим потрібна підтримка і допомога з різними життєвими обставинами ( сімейні стосунки, труднощі у дитячо-батьківських відносинах, непорозуміння з колегами, втрата близьких, проблеми вибору тощо).

Психотерапевт - особа, яка має кваліфікацію з психотерапії і теж допомогає здоровим людям.

Психіатр - лікар, з медичною освітою, який уже лікує психічні хвороби.

Отож, якщо складаються обставини в житті, що ми заплутались і не можемо розібратись самостійно, то йдемо до психолога або психотерапевта.

Існує вислів: " Краще поплакати у психолога, ніж сміятись у психіатра"

Слабка людина, не звернеться до психолога, бо як правило не шукає рішення в собі, а перекладає відповідальність на інших, звинувачує всіх і все - тільки не себе.

Лікувати свою душу самотужки - це все одно що, стоматолог буде сам собі лікувати зуб, - він це зробить, але чи це на довго?

Отже, психологи працюють з цілком здоровими людьми, яким потрібна підтримка у вирішені якоїсь проблеми чи ситуації. Психолог НЕ ДАЄ ПОРАД, НЕ КРИТИКУЄ І НЕ ОЦІНЮЄ, а допомагає знайти різні варіанти виходу з проблеми.

ПСИХОЛОГ - ЦЕ ТОЙ, ХТО НЕСЕ СВІТЛО, поки ВИ ШУКАЄТЕ ДОРОГУ!

КЗ «Центр надання соціальних послуг» Чечельницької

селищної ради