СОЦІАЛЬНА ПОСЛУГА "ПІДТРИМАНЕ ПРОЖИВАННЯ ОСІБ ПОХИЛОГО ВІКУ ТА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ"

Дата: 07.07.2023 14:54

Підтримане проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю це комплекс заходів з надання місця для проживання, навчання, розвитку та підтримки навичок самостійного проживання, допомоги в організації розпорядку дня, організації медичного патронажу, допомоги у веденні домашнього господарства (закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання), з представництва інтересів, надання допомоги в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами, інформації з питань соціального захисту, допомоги в отриманні безоплатної правової допомоги спрямований на створення для отримувачів соціальної послуги соціально-побутових умов для самостійного проживання, захист їхніх прав та інтересів і залучення їх до життєдіяльності територіальної громади.

КОМУ НАДАЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА ПОСЛУГА

Особам похилого віку;

Особам з інвалідністю.

Соціальна послуга надається після комплексного визначення індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги, складання індивідуального плану та укладення договору про надання соціальної послуги.

ЯКІ ОСНОВНІ ЗАХОДИ СКЛАДАЮТЬ ЗМІСТ СОЦІАЛЬНОЇ ПОСЛУГИ

Надання місця для проживання (забезпечення ліжко-місцем, твердим інвентарем, посудом, комплектом постільної білизни);

Навчання, розвиток та підтримку навичок самостійного проживання (проведення навчальних занять з різноманітної тематики);

Допомога в організації розпорядку дня (контроль за дотриманням отримувачами послуг розпорядку дня, залучення до трудових заходів, сприяння у пошуку роботи, допомога в організації побутового простору, перегляд телепрограм, читання книг, спільні ігри, організація екскурсій, виїздів на природу, релігійних та обрядових заходів, підтримка та відновлення зв’язків із родичами, друзями, мешканцями територіальної громади тощо);

Організація медичного патронажу (контроль за прийомом ліків за призначенням лікаря, спостереження за станом здоров’я отримувача соціальної послуги відповідно до медичних показань та рекомендацій лікаря, спрямування до відповідного закладу охорони здоров’я за місцем проживання (за потреби);

Допомога у веденні домашнього господарства (закупівля і доставка продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, косметичне прибирання та прання);

Представництво інтересів (допомога в оформленні або відновленні документів, сприяння в реєстрації місця проживання або перебування);

Допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (допомога у написанні заяв, скарг, веденні переговорів з питань отримання соціальних та інших послуг);

Надання інформації з питань соціального захисту населення (проведення лекцій, бесід тощо з питань соціального захисту населення, підтримка в організації консультування отримувача соціальної послуги з питань соціального захисту населення);

Допомога в отриманні безоплатної правової допомоги (консультування щодо отримання правової допомоги через центри безоплатної правової допомоги).

Зміст та обсяг соціальної послуги для кожного отримувача соціальної послуги визначаються ІНДИВІДУАЛЬНО залежно від ступеня індивідуальної потреби отримувача соціальної послуги.

ЯКІ ВИМОГИ ВСТАНОВЛЕНІ ДЛЯ ПРИМІЩЕННЯ НАДАВАЧА СОЦІАЛЬНОЇ ПОСЛУГИ

Соціальна послуга надається в ОКРЕМОМУ ПРИМІЩЕННІ (ОКРЕМІЙ КВАРТИРІ ЧИ БУДИНКУ), що може перебувати у державній, комунальній або приватній власності, для забезпечення самостійного проживання отримувача/групи отримувачів соціальної послуги.

Приміщення для надання соціальної послуги МАЄ МІСТИТИ окремі спальні кімнати, розраховані для 1-2 осіб, вітальню, кухню (яка передбачає можливість приготування їжі одночасно кількома особами), передпокій, ванну кімнату та туалет, кімнати господарського призначення та відповідне обладнання (пральна машина, плита для приготування їжі, холодильник, телевізор, праска тощо), засоби зв’язку, місце для надавача соціальної послуги (чергового соціального робітника), який надає соціальну послугу.

У разі, якщо отримувачі соціальної послуги пересуваються на кріслах колісних або мають порушення зору, у приміщенні надавача послуги та на прилеглій до нього території забезпечується РОЗУМНЕ ПРИСТОСУВАННЯ ЧИ УНІВЕРСАЛЬНИЙ ДИЗАЙН відповідно до державних будівельних норм і стандартів.

Детально про ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ ПІДТРИМАНОГО ПРОЖИВАННЯ читай тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0806-17#Text

Куди звернутися за наданням соціальної послуги та хто надавачі послуги можна дізнатись з нашого попереднього допису - СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ. ЩО ЦЕ ТАКЕ? - читай тут https://www.facebook.com/photo/?fbid=258100806616255&set=a.141971474895856

Сподіваємось, що інформація корисна. Поширюйте допис для своєї аудиторії з обов’язковим посиланням на джерело інформації Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області.

Дякуємо за тактовність та довіру

#Нацсоцслужба #соцпослуги