A A A K K K
для людей із порушенням зору
Чечельницька громада
Вінницька область, Гайсинський район

БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ПІЧНОГО ОПАЛЕННЯ

Дата: 20.10.2023 08:50
Кількість переглядів: 44

Фото без опису

Пожежа була і є найнебезпечнішим стихійним лихом. Можливість її виникнення  збільшується з приближенням холодів.   Внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей.  . В 2022році на території Вінницької області у 82 пожежах загинуло 89 людей, в тому числі – 1 дитина. В жовтні нинішнього року під час пожежі в селі Верхівка Копайгородської громади Жмеринського району двоє дітей загинуло, ще троє - врятовано. Загоряння сталося у квартирі на другому поверсі. Під час гасіння пожежі, надзвичайники виявили тіла двох братиків, 2020 та 2023 року народження, без ознак життя.

Згодом з'ясувалося, що на момент виникнення загоряння, в квартирі знаходилося шестеро дітей. Дванадцятирічна дівчинка із задимленого помешкання вибігла на вулицю самостійно. Ще трьох малолітніх дітей, до прибуття підрозділу рятувальників, врятував сусід.  За попередніми висновками фахівців причиною виникнення пожежі стало необережне поводження дітей із сірниками та запальничками.                   

З настанням холодів значно зростає кількість пожеж, пов’язаних саме з порушенням правил користування та несправністю пічного опалення. Нерідко впритул до печей ставляться  меблі, ліжка, сушаться на них чи біля топкових отворів одяг, взуття, дрова. Найчастіше пожежі виникають при недбалому поводженні з вогнем, тривалій експлуатації печей, які влаштовані з порушеннями, як самої печі, так і димарів.

Тож, щоб уникнути лиха, Ладижинський навчально-консультаційний пункт з питань Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення Вінницької області звертає  вашу увагу на банальні, але водночас  необхідні  знання з пожежної безпеки під час підготовки та проходження опалювального сезону,  попереджає про дотримання елементарних правил:

 -перше, і головне – не залишати малих дітей без нагляду старших, розповідайте підліткам про можливу небезпеку при  поводженні з вогнем!

– не допускати перенакалювання печей, слідкувати, щоб не було в стінках печей і димарів тріщин, та своєчасно їх ремонтувати;

– на підлозі з горючих матеріалів перед топковими дверцятами необхідно прибити металевий лист розміром 50х70 см;

– небезпечно користуватися для розпалу печей легкозаймистими рідинами, приставляти або вішати на нагріті поверхні ковдри, ліжка, сушити дрова, залишати прилади, що топляться, без нагляду і дозволяти розпалювати їх дітям.

Пам’ятайте! Трусити сажу необхідно не рідше  двох-трьох разів на рік, зокрема, і перед початком опалювального сезону.

Доручати роботу по влаштуванню чи ремонту печей необхідно спеціалісту-пічнику, який повинен знати державні будівельні норми для приладів опалення, вентиляції (вони є у вільному доступі в мережі Інтернет, тож буде корисним і самим господарям осель з ними ознайомитися).

Знайте, що саморобні і несправні електрообігрівачі також нерідко стають причиною пожеж. Тож, дотримуйтесь правил пожежної  безпеки при користуванні приладами опалення. У випадку виникнення пожежі дзвоніть по телефону «101» і приступайте до її гасіння підручними засобами. Бажаю всім миру і безпечного опалювального сезону.

 

Завідувач навчально-консультаційним пунктом в м. Ладижин  Василь Вітюк

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь