ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ (матеріали до громадських обговорень)

Дата: 10.11.2023 14:19

ФОТО ЧЕЧЕЛЬНИНИЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ СТАНОМ НА ЛИСТОПАД 2023 РОКУ

Засновники зобов’язані забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази, заснованих ними закладів освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов (ч. 6 ст. 25 Закону України «Про освіту»).

Матеріально-технічне забезпечення шкіл включає: навчальний корпус (будівля школа); комунікації; обладнання кабінетів (класів).

Для забезпечення освітнього процесу відповідно до вимог Базового компоненту в закладі мають бути оснащені кабінети:

• кабінет української мови та літератури,
  • кабінет англійської мови,
  • кабінет математики,
  • кабінет інформатики,
  • кабінет біології,
  • кабінет хімії,
  • кабінет фізики,
  • кабінет географії,
  • кабінет історії та правознавства,
  • майстерні (слюсарна, столярна),
  • кабінет обслуговуючої праці,
  • кабінет музичного мистецтва,
  • кабінет з предмету Захист Вітчизни,
  • кабінети початкової школи,
  • спортивна зала,
  • спортивні майданчики,
  • актова зала,
  • бібліотека (суміщена з читальною залою),
  • сховище книг,
  • кабінет психолога,
  • медичний кабінет,
  • обідня зала на посадочних місць,
  • приміщення для технічного персоналу тощо.

Класні кімнати мають бути обладнані меблями, які підібрані відповідно з віковими та фізіологічними особливостями учнів, у тому числі одномісними партами для учнів 1-4 класів.

Усі класні кімнати повинні бути оформлені згідно з сучасними вимогами, матеріально-технічна база кабінетів достатня для викладання предметів. Навчальні кабінети мають відповідати Санітарним вимогам: 3 м2 на 1 учня – середня і старша школа; 2,4 м2 – молодша школа.

Для забезпечення освітнього процесу в кабінетах повинні бути встановлені і використовуватися: мультимедійне обладнання, інтерактивні комплекси з мультимедійними проєкторами, телевізори. У всі навчальні кабінети має бути проведена кабельна мережа інтернету.

Обгрунтування реорганізації Жабокрицької гімназії

• Станом на листопад 2023 року Жабокрицька гімназія (будівля) не відповідає типовому приміщенню закладу освіти і потребує добудови кабінетів (приміщень).
  • Відповідно до Санітарного регламенту 2021 року класні кімнати не відповідають вимогам наповнюваності учнями (є занадто тісними).
  • Кабінет інформатики потребує розширення та оновлення комп’ютерами нового покоління.
  • Відсутні кабінети обслуговуючої та технічної праці, захисту України.
  • Відсутні кабінети медсестри, бібліотеки, актової зали, психолога.
  • Спортивна зала потребує капітального ремонту.
  • Твердопаливний котел, всупереч правил забезпечення безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу, знаходиться у коридорі школи і потребує негайного винесення за межі закладу. А це означає будівництво нової котельні.
  • Будівля школи немає водовідведення, у результаті чого вода потрапляє у приміщення класів попід цоколь і створює цвілість у окремих внутрішніх приміщеннях. У результаті чого сьогодні неможливе перебування учнів 1 класу у класній кімнаті. Проте, перемістити учнів немає можливості за відсутності вільних приміщень.
  • Ремонту потребує вся водяна система опалення.
  • Освітлення потребує оновлення та 200 ламп освітлення.
  • Багато років поспіль на заклад освіти фінансування не виділялося.(УТОЧНЕННЯ: з огляду на перспективу багато років поспіль на модернізацію закладу освіти засновником (Чечельницькою районною радою) фінансування не виділялось).

ВИСНОВОК:

На утримання Жабокрицької гімназії потрібні мільйонні затрати з фонду місцевого бюджету, що є не раціональним використанням коштів з огляду на перспективу закладу.

Отже, обгрунтування рішення реорганізації Жабокрицької гімназії шляхом приєднання базової школи до Чечельницької гімназії та створення юридичної особи КЗДО «Бджілка» Чечельницької селищної ради Гайсинського району Вінницької області є реальним та раціональним.

Довідка

Чечельницька гімназія є типовим закладом освіти потужністю 560 учнів. Станом на сьогодні учнів 211. Є 8 вивільнених класних кімнат для якісної організації освітнього процесу.

Щодо ліквідації початкових шкіл

У Бондурівській та Лузькій початкових школах станом на листопад 2023 року працюють по 2 класи-комплекти.

Дані початкові школи потребують модернізації опалювальної системи та капітального ремонту.

З огляду на перспективу (у 1 клас 2024 року у Бондурівській початковій школі 4 дитини, у Лузькій – 1 дитина) підлягають ліквідації.

Учні Бритавської та Каташинської початкових шкіл успішно приєдналися до освітнього процесу Вербської та Жабокрицької гімназій. Звідси – відповідні заклади підлягають ліквідації.