SOS Здоров'я учасників освітнього процесу у небезпеці: у Жабокрицькій гімназії діти та працівники закладу дихають пліснявою...

Дата: 07.12.2023 14:27

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Цвіль  не  лише  псує  речі  та  стіни,  а  й  завдає  великої  шкоди  здоров’ю.  Особливо від  цього  страждають  найслабші  - діти.  Спори  грибків, потрапляючи  в  кровоносну  і  дихальну  системи,  викликають  захворювання  шкіри,  дихальних  шляхів,  захворювання  суглобів,  головні  болі,  запаморочення,  нудоту  та  виснаження.  Головна  небезпека  цвілі  полягає  в  тому,  що  вона  є  потужним  алергеном.  Дуже  часто  грибок  викликає  тяжкі  форми  астми.

Грибки  виділяють  спори,  які  потрапляють  в  організм людини  і  викликають  алергічні  реакції.  Більшість  спор  грибків  мають  мікроскопічні  розміри, їх  досить  важко  знищити  та  ще  важче  захистити  себе  від  них,  бо  вони  з  легкістю  проходять  крізь  маски  та  фільтри. Різні  види  цвілі  виділяють  спори  в  різний  час.  Крім  того,  деякі  грибки  виділяють   свої  пори  вдень,  інші – вночі,  тому  діти  і  дорослі  цілодобово  знаходяться  в  небезпеці.